U Beograd je obilježena treća godišnjica masakra u Osnovnoj školi Osnovna škola Vladislav Ribnikar, gdje je tada 13-godišnji učenik Kosta K. ubio devet osoba, među kojima osam učenika i školskog zaštitara, dok je više osoba ranjeno.
Ispred škole građani su palili svijeće, polagali cvijeće i upisivali poruke u Knjigu sjećanja, odajući počast stradalima u jednom od najtežih zločina koji je potresao Srbiju i cijelu regiju. Elektronički mediji u Srbiji simbolično su prekinuli emitiranje programa u 8:40 sati i zamračili ekrane u znak sjećanja na žrtve.
Prostor ispred škole u Ulici kralja Milutina proglašen je “Prostorom tišine”, gdje su građani tijekom dana mogli odati počast ubijenim učenicima i zaštitaru. Komemorativni programi održani su i na Malom i Velikom Tašmajdanu, uz umjetničke sadržaje i radionice posvećene sjećanju na stradale.
U napadu su ubijeni Mara Anđelković, Bojana Asović, Angelina Aćimović, Ana Božović, Adriana Dukić, Ema Kobiljski, Katarina Martinović, Sofija Negić, Andrija Čikić i Dragan Vlahović.
Masovno ubojstvo u školi “Vladislav Ribnikar” izazvalo je šok i nevjericu širom Balkana. Nakon pucnjave, ispred škole danima su se okupljali građani, roditelji i prijatelji žrtava ostavljajući cvijeće, igračke i poruke podrške obiteljima stradalih.
Tijekom svjedočenja u sudskom postupku Kosta K. je izjavio da je oružje pronašao u obiteljskoj kući te naveo da bez dostupnosti očevih pištolja ne bi počinio zločin. Prema njegovim riječima, rukovanje oružjem naučio je u streljani u koju ga je vodio otac.
Tragedija u Beograd otvorila je brojna pitanja o sigurnosti u školama, dostupnosti oružja i mentalnom zdravlju mladih, a posljedice ovog zločina i dalje duboko pogađaju javnost u Srbiji i regiji.

