Hrvatska nogometna reprezentacija u noći s četvrtka na petak, u 00:30 po hrvatskom vremenu, igra prijateljski susret u američkom Orlandu protiv Kolumbije. Izabranike Zlatka Dalića na Floridi očekuje i drugi izazov, jer će nekoliko dana kasnije, u noći s utorka na srijedu 1. travnja od 2 sata, odmjeriti snage s Brazilom.
Izbornik Zlatko Dalić najavio je određene taktičke promjene za ovu utakmicu, istaknuvši kako će Hrvatska isprobati sustav s tri braniča kako bi unijela dodatnu raznolikost u igru. Naglasio je da će cilj biti dati priliku većem broju igrača, ali i odgovoriti na zahtjeve koje nosi susret s brzim i tehnički moćnim protivnikom poput Kolumbije.
Prijenos utakmice osiguran je na Novoj TV, dok studijska emisija počinje u 23:45.
Kolumbija u ovaj susret ulazi kao izuzetno ozbiljan protivnik. Pod vodstvom izbornika Nestora Lorenza ostvarila je impresivan niz bez poraza, tijekom kojeg je svladala neke od najjačih svjetskih reprezentacija poput Njemačke, Brazila, Urugvaja i Španjolske. Također je igrala finale Copa Americe nakon više od dva desetljeća te izborila plasman na Svjetsko prvenstvo kao jedna od vodećih selekcija Južne Amerike.
Najveća prijetnja dolazi od napadača Bayerna Luisa Diaza, dok momčad predvode i iskusni igrači poput Davida Ospine i Jamesa Rodrigueza.
Hrvatska će ove dvije utakmice iskoristiti kao važnu provjeru forme i pripremu za nadolazeće izazove, a stručni stožer očekuje jasniju sliku o trenutnom stanju ekipe i mogućim korekcijama u igri.

